Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna
Przeznaczenie dopuszczalne: budynki gospodarcze, garaże, zieleń urządzona, obiekty małej architektury, wiaty, altany, infrastruktura techniczna
Dla obiektów mieszkalnych obowiązują dachy dwu- lub wielospadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachowych w przedziale od 30 do 50 stopni. Zakaz otwierania połaci dachowych (doświetlenie poddasza) na odcinku większym niż 70% długości dachu, liczonej pomiędzy krawędziami okapu. Zakaz realizacji dachów płaskich. Ustala się 2 kondygnacje nadziemne. Na terenach położonym w obszarze eksponowanym widokowo, oznaczonym indeksem literowym „k” wysokość budynków mieszkalnych nie może przekroczyć 9 m.
Dla budynków gospodarczych i garaży ustala się realizację dachów o kącie nachylenia głównych połaci dachowych w przedziale od 30 do 50 stopni; wysokość tych budynków nie może przekroczyć 7,0 m. z dopuszczeniem użytkowego wykorzystania poddasza jako drugiej kondygnacji nadziemnej. Dopuszcza się realizację budynków gospodarczych i garaży dobudowanych do budynków mieszkalnych z dopuszczeniem ich przykrycia dachami pulpitowymi o spadku równym lub mniejszym od spadku dachu głównego budynku mieszkalnego.
Maksymalny wskaźniki intensywność zabudowy: 0,6
Minimalny wskaźniki intensywność zabudowy: 0,01
Minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej: 25 %
Maksymalny wskaźnik powierzchni zabudowy: 65 %
Architektura altan i wiat winna nawiązywać do tradycji miejsca. Pokrycie zadaszenia wiat i altan ażurowe lub pełne kryte gontem, dachówką ceramiczną lub ich imitacją. Dopuszcza się pokrycie dachowe wiat i altan materiałem podobnym lub identycznym z pokryciem budynków mieszkalnych. Wysokość wiat nie może przekroczyć 6 m, natomiast wysokość pozostałych obiektów nie będących budynkami nie może przekroczyć 5 m.
Obowiązuje zakaz realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w układzie szeregowym. Dopuszcza się zabudowę w układzie bliźniaczym.
Dopuszcza się realizację budynków w odległości 1,5 m. od granicy działki lub przy granicy z działką sąsiednią przy uwzględnieniu przepisów odrębnych.
W wykończeniu elewacji budynków wyklucza się stosowanie okładzin panelami z tworzyw sztucznych, należy stosować materiały tradycyjne lub ich imitacje (drewno, kamień, cegła itp.). Kolorystyka elewacji w kolorach pastelowych, drewna lub kamienia z dopuszczeniem koloru szarego.
Obowiązuje stosowanie pokryć dachowych w stonowanych, ciemnych kolorach (odcienie brązu, czerwieni, zieleni, szarości, czerni).